Pergoly dnes na zahradách rostou jako houby po dešti a stávají se místem, kde tráví stále větší množství rodin chvíle odpočinku. Také příjemné posezení s přáteli u něčeho dobrého na zub se dnes často odehrává pod pergolou. Pokud chcete taková setkání realizovat i za méně příznivého počasí, je namístě zaměřit se na zastřešení pergoly, které vám v takovém případě garantuje dostatečné pohodlí.
Zastřešení pergoly musí odpovídat jejím konstrukčním možnostem
Zastřešení pergoly je možné řešit různě, důležité je dbát na to, aby byla střešní krytina lehká, protože v opačném případě by ji nemusela konstrukce pergoly unést. Když chcete, aby bylo zastřešení pergoly v harmonii se střechou vašeho domu, což si žádá pálené nebo betonové tašky, musíte tomu logicky konstrukci přizpůsobit. Jinak se budete pravděpodobně ohlížet po lehčích materiálech.
Nejpopulárnější materiály pro zastřešení pergol
Polykarbonát
K nejpopulárnějším materiálům pro zastřešení pergoly patří polykarbonát, jenž vyniká výbornými tepelně izolačními vlastnostmi i jednoduchou opracovatelností. Navíc má i solidní výdrž, kroupy si s ním neporadí. Nevýhodou je vyšší tepelná roztažitelnost a horší odolnost proti případnému poškrábání či vlivu chemikálií.
Sklolaminát
Nepřízni počasí odolá i sklolaminát, jenž propouští větší množství světla než polykarbonát. Zájemce jistě potěší i jeho nižší cena.
Tvrzené sklo
Tvrzené sklo potom nenechá nikoho pod pergolou zmoknout a současně propouští dostatečné množství světla. Je ovšem nutné počítat s tím, že za ně musí sáhnout budoucí majitel poněkud hlouběji do kapsy. V tropických letních dnech navíc může dojít k přehřívání.
Plachta
V případě, že nehodláte využívat pergolu pro sezení v dešti, ale jedná se vám spíše o zastínění, je na místě přemýšlet i o plachtě. Posuvné i rolovací střechy dnes bývají zhotoveny z nepromokavých PVC materiálů.
vynikající, stejně jako úžasné blogu. Opravdu
bych si přál, aby vám děkuji za poskytnutí nás lepší informace.